Днями широкий резонанс набуло обговорення українцями доцільності збереження тіла Миколи Пирогова. Дискусію ініціювала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Головна думка – чи доцільно витрачати двісті тисяч гривень на ребальзамування тіла Пирогова.
Ми не обговорюємо правильність дій подружжя видатного хірурга і її рішення бальзомувати тіло. Зараз, в 2018 році, коли з моменту кончини минуло понад сто тридцять п’ять років (помер Микола Іванович Пирогов 5 грудня 1881 роки) питання взагалы не про те. Зараз ми маємо унікальний приклад, який пережив німецьку окупацію і неналежне ставлення ворогів.
Немає ніякої потреби проводити порівняння з ідеологічним Мавзолеєм Леніна і тілом хірурга. І звичайно, процедури ребальзамування кілька разів проводилися протягом цього періоду, проводилися в радянські застійні часи, проводилася і в перебудову і останні дві процедури проводилися в 1994 і 2000 роках. Викликає питання і подив сумніви посадової особи такого рівня в доцільності.
На щастя, завдяки активній позиції вінничан і влади музей переданий на місцевій рівень і питання про доцільність утримання тіла вже вирішено. Тіло буде ребальзамовано, кошти на це вже перераховані на рахунки музею.
Світлана
Cпірне питання.
Схоже чимось на египетські мумії і зберігання їх.
Душа виликого вченого вже в комусь давно втілилась, може й не один раз.
Його тіло можна було б віддати землі, як завжди роблять наші пращури.