Десна готується до весни …

Наближається весна і завершується робота з розчищення русла лівої притоки Південного Бугу, річки Десна, або Десенки. Від мелколесья і чагарників розчищають береги, корчуют і вивозять пні і сміття. Десенка має протяжність близько вісімдесяти кілометрів, зараз  русло її буде розчищено протягом дев’ятисот метрів. Географія русла звивиста і вимагає розширення і зміцнення берегів від весняного розмиву.

Десенка впадає в Південний Буг вище Вінниці приблизно на десять кіломеров. Наступним етапом очистять русло від мулу, і на ширину двадцять метрів піддобрять їм берега по лінії намиву. Надалі берега засіють багаторічними травами. Самі берега будуть укріплені захисними валами, а круті повороти додатково закріплені. Старе русло теж очистять для зменшення цвітіння води та поліпшення водообміну, при цьому рівень води не зміниться і буде відповідати Південному Бугу. В цілому ні термічний ні льодовий режим не зміниться.

Нагадаємо, що Південний Буг найбільша водна артерія України, повністю розташована на території країни, але на  нашу область припадає левова частка – триста двадцять чотири кілометри річки розташовані на Вінничині.

Для захисту флори і фауни Десенки від змивів дощовими стоками забруднень мінеральними і органічними добривами збудовані захисні вали. Демонтаж бетонних конструкцій старого зруйнованого моста дозволить уникнути загат, що є основним чинником замулювання.

Восени розчищали русло Чапелько від мулу, річка Замула та пересохла. Очисні роботи там проводились сорок років тому. Русло буде очищено також в три етапи, перший завершився восени 2017, тепер на черзі вивезення близько сорока тисяч кубометрів землі і наступний етап очищення. Ці місця перспективні для відпочинку вінничан та жителів села Лука-Мелешківська.

У планах і реставрація озера на Хмельницькому шосе. Зараз проект в розробці, в планах архітекторів очищення озера, якісне енергоефективне освітлення, оздоблення берегів плиткою, побудувати дитячу зону, зону відпочинку в поєднанні з сучасним ландшафтним дизайном, і обов’язково оснащену достатньою кількістю урн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *